FAQ - Dotazy

O Kloubovce
Jak mám mast skladovat?

Skladování Kloubovky není složité. Mast můžete mít v lednici nebo při běžné pokojové teplotě, např. v koupelně, na poličce nebo u postele, podle vaší potřeby. V případě cestování i v batohu. Nechávat by se neměla na přímém slunci nebo v teplotách pod bod mrazu. Důležité je, aby mast nebyla dlouhodobě položena u zdroje elektromagnetických vln - na televizi, mikrovlnné troubě, u wi-fi vysílače, počítače nebo bezdrátového telefonu. Dlouhodobé elektromagnetické záření trvale snižuje účinnost všech přírodních léčiv, tedy i bylin obsažených v masti.

Na co všechno se Kloubovka používá?

Mast Kloubovka má svou unikátní bylinnou recepturou široké využití při různých bolestech a problémech těla. Ulevuje hlavně při potížích pohybového aparátu. Síla bylin pomáhá jak od chronických bolestí, tak od bolestí akutních a náhlých. Používá se při svalovém napětí, křeči, jako úleva při námaze, při bolesti vazů, kloubů, šlach, jako forma regenerace i při pocitu těžkých nohou. Účinně řeší projevy revmatismu, artrózy, tenisový loket, karpální tunely nebo ischias a další křížové a bederní bolesti. Od hlavy přes krční páteř, šíji, záda, až po dolní končetiny. Kloubovku lze však velmi efektivně používat i na jiné bolesti. Máme stovky referencí od našich odběratelů, kteří mast používají i při: - bolesti hlavy (při náhlé migréně, nastupující chronické migréně, bolesti hlavy způsobené pitím alkoholu) - bolestech břicha a podbřišku při menstruačním cyklu - bolestech zubů a kostí u mimických svalů v obličeji (mast se aplikuje pouze zevně)

Čím je Kloubovka unikátní?

Kloubovku vyrábíme již desítky let podle původní receptury, která zaručuje skutečný účinek českých léčivých bylin. U většiny lidí mast působí do několika minut (5-15 min), kdy uleví od bolesti jako přírodní analgetikum. Pravidelným mazáním pak byliny silně podporují regeneraci a pomáhají řešit nejen důsledek - bolest, ale i skutečnou příčinu, například zablokované svaly, ztuhlé klouby aj.

Mám si vybrat Kloubovku nebo Kloubovku Active?

Kloubovka ve žlutém balení je svou bylinnou recepturou nejlepší k použití na klouby, vazy, šlachy a svaly. Je určena všem, kteří mají dlouhodobé problémy, akutní a chronické bolesti. Protibolestivý účinek masti má postupný nástup, delší trvání a zároveň silně stimuluje regeneraci těla. Využívají ji lidé, kteří „mají čas“ se během dne zastavit, namazat bolestivá místa a nechat tělo regenerovat. Modrá Kloubovka zvaná Active, je odlišná v tom, že působí rychlejším nástupem na akutní bolesti, námahu, blokace svalů a svalovou únavu. Využívají ji zejména lidé v dlouhodobě náročných povoláních. Pracující na směny, turnusy, v sezónních zaměstnáních, kde musí mnoho dní za sebou podávat vysoký pracovní výkon. Také ji využívají studenti při zkouškových obdobích. A velmi spokojeni jsou sportovci při náročných zápasech, soutěžních výkonech a opakovaných trénincích.

Jak Mám kloubovku správně mazat?

Zapomeňte na rady našich babiček, které byly zvyklé na průmyslově vyráběné analgetické masti a mazaly je podle hesla „čím více, tím lépe“ a tím bolestivé partie doslova přepatlávaly. Mast Kloubovka díky kombinaci silných bylin funguje jinak. Nanáší se v tenké vrstvě na centrum bolesti a vždy i na okolní část těla, která s bolestí souvisí. Bolest může mít ohnisko v jiném místě, než ze kterého vychází a nese se celým svalem, kloubem nebo kostí. Pro představu: Při bolesti krčních svalů namažte krk z obou stran, vrchní část ramen a pokračujte až po temeno hlavy. Při bolavých lopatkách namažte obě lopatky od ramen až do půlky zad, včetně části žeber a podpaží. Při bolesti v bedrech a kříži namažte alespoň 5 cm nad centrem bolesti a dále mastí namažte oba hýžďové svaly. Při bolesti končetin namažte ruku či nohu z obou stran. Při bolesti chodidla nebo ruky namažte po konečky prstů a vždy z obou stran - plosku nohy nebo vnitřní stranu dlaně, kde jsou citlivá nervová zakončení a reflexní body orgánů a svalů. Při bolestech kloubů namažte kloub z vnější i vnitřní strany a alespoň 2 cm nad i pod kloubem. Při bolestech hlavy namažte celé čelo od spánků až po vlasy. Pokud si nejste jisti, jak správně mazat, neváhejte se na nás obrátit s dotazem. Pamatujte, že opravdu není potřeba dávat masti mnoho. Ale je důležité, aby pokryla co nejširší síť okolních nervových zakončení, okolní bolestivé svaly a svalové úpony. Ty musí být mastí namazány také. Síla masti a úleva od bolesti se tak velmi výrazně zvýší.

Doručení a platba
Mohu si objednat mast do zahraničí?

Mast je možné po domluvě objednat v rámci celé Evropské unie, kam zasíláme prostřednictvím dopravce Geis. Objednávky na Slovensko a do Německa provádějte prostřednictvím e-mailu, kvůli individuálnímu poštovnému dle země a množství, nikoliv přes klasický košík. V případě, že si nejste jisti místem doručení, ozvěte se nám.

Mám si koupit malé nebo velké balení Kloubovky?

Výběr masti je na vás a vašem využití. Menší, 50 ml balení, je vhodné na vyzkoušení, případně na malé bolestivé plochy (hlava, prsty, zápěstí). Velké 150 ml balení je ekonomičtější a výborně najde uplatnění v celé rodině. Stejně tak pro ošetřování větších částí těla, jako jsou končetiny, klouby a bolavá záda. Mast má dobu spotřeby 2 roky od data výroby a ani po otevření se nekazí, proto klidně zvolte rovnou větší.

Koupím Kloubovku v běžných obchodech?

V běžné obchodní síti mast Kloubovku nekoupíte. Abychom zachovali kvalitu, která je pro nás na prvním místě, a zároveň cenu bez obchodních přirážek, nedodáváme mast do žádných obchodních řetězců. Mast vyrábíme sami, stále podle rodinné tradice, ručně a v omezeném množství. Díky tomu dodržujeme poctivou kvalitu výroby a zároveň osobní přístup k zákazníkům. Máte tak možnost koupit si mast přímo od výrobce s jistotou, že máme pod kontrolou jak kvalitu vstupních surovin, tak konečný produkt. Zároveň vám můžeme poradit, jak mast co nejlépe používat. Objednávat můžete zde v e-shopu nebo na telefonním čísle +420 777 561 552.

Co když nechci kupovat Klubovku přes internet?

Nevadí. Všem, kteří nechtějí nebo neumějí pracovat s internetem, jsme k dispozici v pracovní dny, od 8 do 17 hodin, na telefonické lince k přímému objednání. Jsme rádi za osobní kontakt se zákazníky a můžeme vám i poradit, jak mast co nejlépe používat. Po telefonickém objednání odesíláme zásilku následující pracovní den. Druhou možností je koupit mast osobně na prodejních akcích, kam po celý rok jezdíme.