O nás

 

 Jsem Jan Mašek a pocházím z rodiny, kde lékárenská tradice měla dlouhé kořeny.

 jan_masek

Až do současné doby, kdy nastal ohromný rozvoj chemie, používali lidé na své problémy léčivé byliny a přípravky vyrobené z čistě přírodních surovin. Od středověku se toto poznání a výroba soustředilo do apatyk, tehdejších lékáren.

Na počátku 20. století převzal můj praděd PhMr. Karel Dudek lékárnu ve městě Poličce, která zde byla od nepaměti. Zde se připravovaly dle osvědčených receptur tinktury, masti, mazání i pilule. Používaly se staré receptáře a herbáře.

Tradice v rodině zůstala zachována, protože lékárníkem se stal i syn, PhMr. Karel Dudek mladší. Byl to můj dědeček. Tuto lékárnu pak provozovala i moje matka. Lékárna funguje dodnes.

Protože jsme přesvědčeni o významu přírodních produktů, chtěli jsme je zachovat a proto Vám zde předkládáme sadu tinktur a mast, vše připraveno ručně a se zřetelem na zachování přírodního charakteru a uchování právě toho, co příroda kombinací obsahových látek dosáhla.

Do dnešní doby totiž nejsou známy všechny účinné látky v rostlinách, nejsou ani pojmenovány a nejsou stanovena jejich chemická složení. Proto dodnes nejsou všechny nahraditelné výrobou v chemických továrnách a farmaceutickém průmyslu.

Bylinné produkty však vykazují ještě další účinek, synergizační, posilují navzájem svoje působení. Toto je nenahraditelné a zachovává se pouze u přípravků z bylin.

Tinktury připravené přesně v souladu s naší recepturou, jsou plněny v Klášterní officíně v Rousínově, která je pro nás zárukou přesného dodržení správných postupů a kvality.

Nabízíme tedy pouze vlastní přírodní produkty. Pokračovatelem tradice je výrobna - Apatyka lékárníka PhMr. Karla Dudka.

Tak, jak současné zákony předepisují, prošly všechny přípravky příslušným řízením a tinktury jsou notifikovány Ministerstvem zdravotnictví. 


Jan Mašek
Výrobce Kloubovky a provozovatel e-shopu Doteky-Bylin.cz